یک کارآفرین گفت: کمبود نقدینگی و بودجه ناکافی وزارت نیرو موجب شده که پروژه ها با تاخیر شروع و با تاخیر نیز پایان یابند.

تولید و انتقال خطوط برق تقویت شود/ کمبود بودجه وزارت نیرو عامل عقب‌ماندگی‌های صنعت

به گزارش خبرنگار حوزه کارآفرین خبرگزاری کارآفرین؛ شرقی، مدیرعامل شرکت پارس مقره تولیدکننده مقره های شیشه ای در ایران ادامه داد: این شرکت در سال ۱۳۸۲ توسط شرکت مهندسی تجهیزات برقی ایران (متبا) ثبت گردید، شرکت متبا که یکی از تامین کنندگان اصلی تجهیزات شبکه های انتقال نیرو در داخل کشور است در سال ۱۳۷۰ پایه گذاری و سپس به مالکیت شرکت صبا که خود از بازوهای اصلی وزارت نیرو است درآمد، و در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در منطقه صنعتی تاکستان شروع کرد.

وی با اشاره به نزدیک بودن مواد اولیه به خط تولید این شرکت در تاکستان گفت: مقره های شیشه ای محصولی هستند که در خطوط انتقال نیرو به عنوان عنصر عایق بکار می روند. البته مقره های سیلیکونی و سرامیکی نیز وجود دارند اما مزیت مقره های شیشه ای این است که عمر طولانی تر و استحکام بیشتری دارند، ضمن اینکه سازگاری آن با محیط زیست، بیشتر است.

شرقی گفت: مشتری های ما برق های منطقه ای کشور هستند و به خارج از کشور نیز محصولات خود را صادر می کنیم و با توجه به اینکه کشورهای عراق، سوریه، جنوب خلیج فارس و کشورهای آفریقایی از مقره های شیشه ای استفاده می کنند، می خواهیم بازار را توسعه و گسترش دهیم و به این کشورها نیز محصولات خود را صادر کنیم.

این کارآفرین با تاکید بر اینکه باید در منطقه، تولیدکننده و صادرکننده اول برق باشیم، ادامه داد: این در حالی است که در تولید و انتقال خطوط ضعف داریم.

تولید و انتقال خطوط برق تقویت شود/ کمبود بودجه وزارت نیرو عامل عقب‌ماندگی‌های صنعت

مدیرعامل شرکت پارس مقره گفت: تمامی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید و همچنین دانش فنی تولید مقره توسط شرکت های معتبر اروپایی که در زمینه تولید مقره های شیشه ای فعالیت می کنند، تامین شده و در سال ۱۳۸۵ عملیات نصب و راه اندازی تحت نظارت تامین کنندگان اروپایی به پایان رسیده بطوریکه شرکت پارس مقره به عنوان تنها تولیدکننده مقره های شیشه ای نشکن در خاورمیانه و جزو معدود تولید کنندگان این محصول در سطح دنیا است.

شرقی تاکید کرد: مقره های تولیدشده در شرکت پارس مقره توانسته است تست های نوعی خود را در آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی با موفقیت پشت سر گذاشته و گواهی های کیفی مربوطه را اخذ نماید. دامنه تولیدات ما شامل انواع مقره های استاندارد و ضدمهی از ۷۰KN تا ۲۱۰KN میباشد که تمام مقادیر و مشخصات الکتریکال و مکانیکال آنها بالغ بر مغادیر قابل قبول در استانداردهای IEC ، ANSI ، BS است.

مزایای مقره‌های شیشه‌ای:

قدرت دی الکتریک (عایق) شیشه بیشتر از چینی است.

قدرت مکانیکی این نوع مقره ها تا سه برابر بیشتر از چینی است.

مقره شیشه ای در برابر ضربه مکانیکی و لب پریدگی مقاوم تر است.

مقاومت مقره های شیشه ای در برابر فرسودگی و کهنه شدن نسبت به چینی سه برابر است.

تولید و انتقال خطوط برق تقویت شود/ کمبود بودجه وزارت نیرو عامل عقب‌ماندگی‌های صنعت

ضریب انبساط حرارتی شیشه به ضریب انبساط حرارتی اجزای فلزی و سیمان مخصوص اتصال نزدیک است، به این ترتیب فشارهای داخلی ناشی از تغییرات درجه حرارت به مراتب کمتر است.

مقره های شیشه ای به علت شفاف بودن در برابر تشعشع مستقیم خورشید مقاومتر بوده، ترک های مویی و هر گونه خلل و فرج در آنها به راحتی قابل تشخیص است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها