ورشکستگی های صرافی های کریپتو موجب شد زمستان این بازار همچنان در روزهای آغازین سال ۲۰۲۳ نیز طوفانی باقی بماند.

بازیابی سولانا در بازار کریپتو امکانپذیر است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، سولانا به عنوان یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز که قرار بود از اتر (Ether) پیشی بگیرد با افق چشم انداز تیره و تار، سال نوی میلادی را آغاز می کند.

سولانا که به عنوان یک پلتفرم پرسرعت و کارآمد با استفاده از مکانیسم اجماع نوآورانه طراحی شد تا خود را مستقل از اتریوم تعریف کند در سال ۲۰۲۲ با حواشی پیرامون توسعه دهندگان و همچنین مقوله اعلام ورشکستگی اف تی ایکس مواجه شد و در آخرین روز سال میلادی، کاهش سالانه بیش از ۹۷ درصدی قیمت این رمزارز از اوج قیمتی به ثبت رساند.

سولانا

این رمزارز که گفته می شد با رویکرد کاربرپسند، سرعت بالای تراکنش ها و قیمت های متناسب، اتر (Ether) را به چالش خواهد کشید حالا با ۵۰ میلیارد دلار کاهش ارزش نسبت به روزهای آغازین سال ۲۰۲۲ دست و پنجه نرم می کند.

سرمایه گذارانی که چشم امید به سولانا دوخته بودند ضررهای هنگفتی را تجربه کردند. ارزش بازار این توکن که در ژانویه ۲۰۲۲، بیش از ۵۵ میلیارد دلار اعلام شده بود اما بسیاری از تحلیلگران در بازگشت این رمزارز به چرخه معاملات تردید دارند.

بنکمن

بخش اعظم این اتفاقات به آغاز موضوعات و حواشی پیرامون سم بنکمن فراید و ورشکستگی اف تی ایکس در ۲ نوامبر ۲۰۲۲ برمی گردد. بنکمن که پس از ورشکستگی ماه گذشته با ۸ اتهام کلاهبرداری و غارت میلیاردها دلار سرمایه مشتریان روبرو است، یکی از حامیان اصلی سولانا بوده است و پیش از اعلام ورشکستگی، ۵۰۰ میلیون دلار بر توکن های سولانا سرمایه گذاری کرده بود. دو شرکت اف تی ایکس (FTX) و آلامدا (Alameda) که به بنکمن تعلق داشتند همیشه در ترازنامه های خود، توکن های سولانا داشته اند.

دو پروژه بزرگ توکن غیرقابل معاوضه (NFT) که بر بستر پلتفرم سولانا بنا شده بودند نیز در روز کریسمس ۲۰۲۲، خروج خود را از این پلتفرم اعلام کردند. تنها در هفته گذشته، سولانا بیش از ۳۰ درصد ارزش خود را از دست داد.

این رمز ارز که در نوامبر سال ۲۰۲۱، به محدوده ۲۶۷.۵ دلار یعنی اوج قیمتی رسیده بود معاملات قیمتی خود را در سال ۲۰۲۳، با ۹۷ درصد ریزش قیمت نسبت به اوج تاریخی خود از سر می گیرد.

برچسب‌ها