دولت روسیه از تمدید ممنوعیت صادرات برنج این کشور تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی خبر داد، این در حالی است که طی ۸ ماهه نخست سال جاری، بیشترین واردات برنج به ایران از پاکستان بوده است.

برنج خارجی از کدام کشورها وارد شد؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در ۸ ماهه نخست امسال، یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۵۶۷ تن برنج به کشور وارد شده که بر این اساس میزان واردات برنج به منظور تنظیم بازار ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

به دنبال لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، آمارها حکایت از آن دارد طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۵۶۷ تن برنج به کشور وارد شده که بر این اساس میزان واردات برنج به منظور تنظیم بازار، ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

در این میان پاکستان طی این بازه زمانی مذکور با ۸۴۶ هزار و ۸۳۸ تن بیشترین آمار صادرات برنج به ایران را به خود اختصاص داده است.

پس از آن واردات برنج از مناطق آزاد با میزان ۲۴۸ هزار و ۴۱۸ تن در رتبه دوم و هند با ۱۰۱ هزار و ۶۹۷ تن در جایگاه سوم قرار دارد.

برنج خارجی از کدام کشورها وارد شد؟

طی هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۱ اما واردات برنج از مبدا امارات به میزان ۴۸ هزار و ۵۸۷ تن، از مناطق ویژه ۴۰ هزار و ۵۵۵ تن و از کشور تایلند به میزان ۴۵ هزار و ۴۷۱ تن به ثبت رسیده است.

همه این‌ها در حالی است که در حال حاضر با هدف متعادل سازی تراز تجاری با کشور هند، ثبت سفارش‌های جدید واردات برنج از این کشور متوقف شده است و واردات از دیگر مبادی صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها