سال ۲۰۲۲، یکی از پرفراز و نشیب ترین سال‌های معاملات کریپتو برای بیت کوینی محسوب می‌شودکه حالا دهه دوم عمر خود را می‌گذراند؛ نوساناتی که موجب شد بسیاری از تریدرها از این بازار خروج بزنند و آن را با کاهش ارزش شدید روبرو کنند.

رشد ۱۴۰۰ درصدی یا سقوط ۷۰ درصدی بیت کوین؟

به گزارش کارآفرین نیوز، در سالی که گذشت نشیب‌های بازار بیت کوین بیش از فرازهایش بوده است.

به دلایل مختلف از جمله ورشکستگی‌ها و سقوط‌های صرافی‌های حامی این پیشتاز بازار کریپتو و شرایط نوسانی در اقتصاد کلان در سال ۲۰۲۲، بیش از ۱.۳ تریلیون دلار از ارزش بازار رمزارزها دود شد و مهمترین کوین دیجیتال این بازار نیز بیش از ۶۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

جهت ناپایدار نوسانات بازار کریپتو در سال گذشته به گونه ای رقم خورد که پیش بینی های متفاوتی برای معاملات در سال جاری به چشم می خورد. نوسانات نامعلوم موجب شد برخی پیش بینی های تحلیلگران به سنگ بخورد و بسیاری از سرمایه گذاران ناامیدتر از گذشته، دارایی های خود را از این بازار خارج کردند. گرچه هنوز هم تریدرها به دنبال پایان ماجرای اف تی ایکس و حقیقت اتهام سم بنکمن فراید هستند.

در میانه ریزش های بازار، برخی استراتژیست ها و تحلیلگران بر پیش بینی های خود از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ تاکید دارند و تریدرها نمی دانند کدام پیش بینی محقق خواهد شد.

تیم درپر: ۲۵۰ هزار دلار یک کلام

یکی از خوش بینانه ترین پیش بینی‌ها متعلق به تیم درپر (Tim Draper)؛ سرمایه گذار، تریدر و فعال این بازار است که همچنان بر قیمت ۲۵۰ هزار دلاری بیت کوین تا نیمه سال ۲۰۲۳ تاکید دارد.

Tim Draper

وی در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام کرد همچنان پای این پیش بینی ایستاده است. پس از ماجرای اف تی ایکس نیز، درپر از پیش بینی خود عقب ننشسته است. وی هاوینگ آتی در سال ۲۰۲۴ را برای افزایش قیمت بیت کوین بسیار تاثیرگذار می‌داند. هاوینگ (Halvening)؛ به نصف شدن تعداد بیت کوین‌ها در هر دوره ۴ ساله اطلاق می‌شود.

برای تحقق پیش بینی دراپر، بیت کوین باید ۱۴۰۰ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

استاندارد چارترد:‌ ۵ هزار دلار

در فهرست شگفتی‌های بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) برای سال جاری، به سرعت می‌توان بیت کوین ۵ هزار دلاری را یافت. اریک رابرتسن (Eric Robertsen)؛ مدیر تیم تحقیق و پژوهش بانک می‌گوید: صرافی‌ها و شرکت‌های استخراج بیشتری به سمت ورشکستگی می‌روند.

اریک رابرتسن

تحقق پیش بینی بیت کوین ۵ هزار دلاری، مستلزم ریزش ۷۰ درصدی قیمت است.

مارک مابیوس: ۱۰ هزار دلار

مابیوس (Mark Mobius)؛ سرمایه گذار معروف در بازارهای نوظهور نیز همچنان از پیش بینی خود برای بیت کوین ۱۰ هزار دلاری برنمی گردد.

مابیوس

گرچه پیش بینی وی برای بیت کوین ۱۰ هزار دلاری در پایان سال ۲۰۲۲ محقق نشد، اما بسیاری از تریدرها به دلیل صحت و تحقق پیش‌بینی وی مبنی بر ریزش بیت کوین دقیقا چند روز پیش از اوج قیمت در نوامبر ۲۰۲۱، به پیش بینی اخیر وی اعتماد کرده و دارایی خود را پیش از ریزش بیشتر از این بازار بیرون کشیدند.

این سرمایه گذار برجسته، افزایش نرخ بهره را در عدم جذابیت بیت کوین و سایر رمزارزها برای هولدرها موثر می‌داند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =