اصلی‌ترین وظیفه یک کارآفرین در مدیریت کسب‌وکار، به‌کارگیری منابع مالی، طبیعی، انسانی و فناوری در جهتی متناسب با پیشبرد اهداف سازمان است، این در حالی است که کسب این مهارت‌ها به میزان استفاده از تجربیات و منابع مطالعاتی و علمی ارتباط دارد.

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

به گزارش کارآفرین‌نیوز؛ وظایف مدیریت کسب‌وکار مواردی مانند سازماندهی، رهبری و تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی، مدیریت منابع انسانی وکنترل سازمان است، در این خصوص، آموزش‌های مختلفی ارائه می‌شود که یک مدیر کسب‌وکار باید در مراحل مختلف آنها را گذرانده باشد.

اما گذراندن آموزش‌های مختلف مدیریت کسب و کار نباید مانع شود که این آموزش‌ها تداوم داشته باشد، علاوه بر این، افرادی که در سازمان‌ها به کار مشغول‌اند به احتمال زیاد، برای خود اهدای دارند که یکی از آنها می‌تواند حضور در جایگاه مدیریت یک کسب و کار باشد.

کتاب‌های زیر برای رهبری و مدیریت کسب و کارها مفید است که مطالعه آنها می‌تواند به تکنیک‌ها و مهارت های مدیریتی افراد اضافه نماید.

عشق+کار

نویسنده: مارکوس باکینگهام

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

بگذارید عشق کار خودش را بکند همانطور که از عنوان این بخش مشخص است، می‌خواهیم در مورد عشق و کار صحبت کنیم. در حقیقت هیچ رابطه‌ای میان این دو نیست و برخی معتقدند که احساسات شخصی و عشق را نباید وارد کار کرد؛ اما تجربه ثابت کرده که خلاف این موضوع صدق می‌کند. خواه شغل شما باعث ارتقا یا نابودی شما شود یا شما را خشنود کند؛ خواه به شما حس ارزشمندی بدهد یا برعکس. همان حسی را که نسبت به کارتان دارید، دقیقاً می‌توانید در خانه و نزد عزیزان‌تان آن را تجربه کنید.

بازاریابی به زبان ساده

نویسنده: دونالد میلر/جی. جی پترسون

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

هدف نویسندگان این کتاب این است که ضمن ارائه نکات و راهکارها، به شما کمک کنند تا راهبردهای بازاریابی را در عمل نیز در کسب‌وکار خود به کار ببرید. شاید بتوان گفت تفاوت کتاب حاضر با سایر آثار حوزه مدیریت کسب و کار در این است که فقط به بیان تکنیک‌ها و تئوری‌ها بسنده نمی‌کند و وارد مرحله اجرا می‌شود.

قدرت رهبری مثبت‌گرا

نویسنده: جان گوردون

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

با خواندن کتاب قدرت رهبری مثبت‌گرا یاد می‌گیریم که چگونه به عنوان رهبر یا مدیر یک تیم می‌توانیم از منفی‌گرایی به سمت مثبت‌گرایی پیش برویم، فرهنگ کاری مثبت‌گرایانه ایجاد کنیم و در انتشار این دیدگاه با اعضای تیم شریک شویم. روابط فوق‌العاده‌ای در تیم ایجاد کنیم و با منفی‌گرایی خود یا هریک از اعضا مقابله کنیم. در این صورت در مسیر پیش رو، محکم هستیم. با هدف و مصمم روبه جلو حرکت می‌کنیم و تیم فوق‌العاده‌ای می‌سازیم که مثبت‌گرا هستند.

تیم

۱۰ مقاله از هاروارد

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

مهمترین عامل موفقیت کسب و کار، تیم است و اگر تاکنون مطالعه‌ ای در زمینه ایجاد تیم‌ های بهتر نداشته‌اید، این ۱۰ مقاله بی ‌بدیلِ هاروارد را از دست ندهید. مجموعه پیش رو حاصل گزینش بهترین مقالاتی است که هاروارد از میان صدها مقاله منتشر ‌شده خود انتخاب کرده است. این مقالات به شما کمک می‌ کنند تا تیم‌ هایی را تشکیل داده و رهبری کنید که نتیجه می‌ گیرند.

قانون بی‌قانونی

نویسنده: ارین میر/ رید هستینگز

۵ کتاب برای موفقیت کارآفرینان در کسب‌وکار

رید هستینگز بنیان‌گذار نتفلیکس برای نخستین بار فرهنگ غیرمتعارف پشت یکی از نوآورترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان را در این کتاب رونمایی کرده است.

در تاریخ هیچ شرکتی مثل نتفلیکس نبوده است و هیچ شرکتی نبوده که انقلابی در صنعت سرگرمی‌ باشد و سالانه درآمدهای میلیاردی کسب کند و تصورات میلیون‌ها انسان را تحت تاثثر خود قرار دهد. برای دستیابی به این موفقیت‌ها، نتفلیکس بارها و بارها خود را از نو بازسازی کرد.

این نوع انعطاف‌پذیری بی‌سابقه بدون اصول مدیریتی خاص و رادیکالی که رید هستینگز از همان آغاز کار در پیش گرفته بود غیرممکن است. هستینگز رویکردهای سنتی که شرکت‌های دیگر بر مبنای آن فعالیت می‌کنند را رد کرد تا به جای آن فرهنگ متمرکز بر آزادی و مسئولیت را به وجود بیاورد فرهنگی که به نتفلیکس اجازه داده تا با تغییر نیازها سازگار شود و نوآوری هم داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =