قیمت‌های بازار خرید و فروش و اجاره مسکن تهران در آخرین ماه پاییز اندکی افزایشی بود.

حال و هوای بازار مسکن تهران در آذرماه

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق آخرین آمارهای رسمی در آذرماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع واحدی مسکونی در شهر تهران برابر ۴۸ میلیون و ۷۳ هزار تومان بوده است.

گران‌ترین مناطق شهر تهران در این ماه به ترتیب منطقه ۱ با متوسط قیمت ۹۹ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، منطقه ۳ با متوسط قیمت ۸۵ میلیون و ۹۵ هزار تومان، منطقه ۲ با متوسط قیمت ۷۰ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان، منطقه ۶ با متوسط قیمت ۶۳ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان و منطقه ۵ با متوسط قیمت ۵۹ میلیون و ۱۱۲ هزار تومان بوده است.

این در حالی است که منطقه ۱۸ با متوسط قیمت ۲۴ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان، منطقه ۱۹ با متوسط قیمت ۲۶ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان، منطقه ۱۶ با متوسط قیمت ۲۶ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان، منطقه ۲۰ با متوسط قیمت ۲۶ میلیون و ۶۲۹ هزار تومان، منطقه ۱۷ با متوسط قیمت ۲۷ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان، ارزان‌ترین مناطق شهر تهران بودند.

لازم به ذکر است، افزایش هزینه خرید و فروش مسکن روی نرخ‌های اجاره بها نیز اثرگذار بوده و چند سالی است که شاهد روند صعودی قیمت ها در این بازار هستیم.

بر اساس آخرین آمارها، کرایه مسکن اجاری شهر تهران در آذرماه امسال نسبت به ماه قبل رشد ۲.۵ درصدی داشته است.

از سویی، رشد این شاخص در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهر تهران برابر ۴۱.۳ درصد بوده و احتمال می رود در صورت عدم ساماندهی بازار مسکن، همچنان شاهد رشد نرخ‌ها در این بخش باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =