برای خرید ربع سکه از بورس کالا لازم است متقاضی ابتدا کد بورسی دریافت کند.

مراحل خرید ربع سکه از بورس کالا

به گزارش کارآفرین نیوز، طی هفته‌های اخیر بنا به درخواست بانک مرکزی ایران، بورس کالا اقدام به عرضه ربع سکه در این بستر کرده است. متقاضیان خرید ربع سکه از بورس کالای ایران لازم است مراحلی را طی کنند که در ادامه بیان خواهیم کرد.

متقاضی برای خرید ربع سکه در بورس ابتدا باید کد بورسی دریافت کند. برای دریافت کد بورسی نیز باید در سامانه سجام ثبت نام و با تکمیل اطلاعات کد رهگیری دریافت کند.

پس از آن، با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که از کارگزاری منتخب دریافت کرده‌اید وارد پنل معاملاتی آن شوید. در قسمت مربوط به جستجوی نماد، نماد معاملاتی «ربع سکه ۰۳۱۲رفاه(ن)» و نماد «سکه ۰۳۱۲ن۰۶» را وارد کنید.

در این مرحله متقاضی باید از بین نتایج نمایشی، نام ربع سکه را انتخاب کند تا به صفحه مربوط به خرید و فروش واحدهای صندوق هدایت شود. در این صفحه، مشابه با خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی، می‌تواند در قسمت خرید، تعداد دلخواه واحد از صندوق و قیمت پیشنهادی خود را انتخاب کند.

پس از بررسی مبلغ نهایی، متقاضی می‌تواند معامله را به تایید برساند تا در صورت عرضه واحد در قیمت مورد نظر، فرآیند خرید را به تعداد درخواستی انجام دهد و نماد ربع سکه به پرتفوی خریدار اضافه شود.

لازم به ذکر است، سکه خریداری شده دارای هزینه انبارداری (مبلغ هزار ریال روزانه به ازای هر قطعه ربع سکه)، است که خریدار در زمان تحول از خزانه باید بپردازد. برای دریافت ربع سکه نیز خریدار پس از هماهنگی با خزانه و دریافت نوبت کالا، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت از سوی بانک اعلام می شود مراجعه کند.

طبق اعلام بانک مرکزی، در زمان دریافت ربع سکه عرضه شده در بورس کالا نیازی به پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =