تولیدکننده خودروهای الکتریکی در حال آماده‌سازی خودروی پرنده برقی برای حضور در بخش رقابت‌های المپیک است، یعنی قرار است جنگ ستارگان در آسمان المپیک اتفاق بیفتد.

رقابت خودروهای برقی پرنده؛ بخش جدید المپیک‌های آتی

به گزارش کارآفرین نیوز، همیشه وقتی صحبت از خودروی برقی به میان می‌آید، ناخودآگاه سرعت لاک‌پشتی این خودروها در ذهن تداعی می‌شود. اما شرکت‌های سازنده خودروهای الکتریکی در حال آموزش خودروهای تولیدشده در بخش مسابقات المپیک هستند.

شرکت ایراسپیدر (Airspeeder) اعلام کرد اولین خودروی مسابقه الکتریکی پرنده را طراحی کرده است و برای شرکت این خودروها در بخش مسابقه ریسینگ پاد (Racing Pod) تلاش می‌کند. این خبر حکایت از آن دارد که سایر شرکت‌های تولیدکننده خودروهای الکتریکی نیز بدون آنکه رسانه‌ای شود در حال به پرواز رساندن هواخودروهای خود هستند.

رقابت خودروهای برقی پرنده؛ بخش جدید المپیک‌های آتی

استفان سیدلو (Stephen Sidlo)؛ مدیر رسانه شرکت ایراسپیدر می گوید: خودروی پرنده برقی، همان چیزی است که برخی به آن عمودپرواز الکتریکی یا eVTOL می‌گویند که در جهات و ابعاد گوناگون مسیرپیمایی می‌کنند. اما این هواخودروها نه هواپیما است و نه پهپاد، بلکه یک سیستم حمل و نقل کاملا نوین است.

وی می‌افزاید: زمانی که تعداد این هواخودروها به تعداد مطلوب برای برگزاری مسابقه برسد و پس از آموزش‌های لازم به این خودروها، با برگزاری یک مسابقه پخش زنده، مردم خواهند دید که ما در صحرای جنوبی استرالیا چه کرده‌ایم که فرصت‌های زیادی برای ما ایجاد خواهد کرد. در حال آموزش این عمودپروازها برای شرکت در مسابقات المپیک آتی هستیم. امیدواریم ریسینگ‌پاد، به زودی بتواند در بخش نمایشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۳ شرکت کند.

جان پرسیکو (John Persico)؛ مدیر شبکه فناوری‌های ورزشی استرالیا، از این فناوری‌ها به عنوان تلاقی داده، دیجیتال و فناوری در چهارراه ورزش، سرگرمی، سلامت و رسانه یاد می‌کند: این حوزه می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین عرصه‌ها برای المپیک ۲۰۲۳ باشد که اشتغال‌زایی، فرصت‌آفرینی و کسب تجارب جدید و جالب در بزرگترین رویداد ورزشی جهان را به ارمغان آورد.

شرکت ایراسپیدر، اولین بار خبر خودروی پرنده مسابقه خود را در ژوئن ۲۰۲۱ منتشر کرده بود. در ژانویه ۲۰۲۳ نیز گروه ماکا فلایت (Maca Flight) از هواخودروی هیدروژنی مسابقه خود رونمایی کرده بود. افزایش این‌گونه خبرها نشان می‌دهد قرار است با افزایش تعداد رقبا، جنگ ستارگان مدرنی در پیست‌های رالی هوایی اتفاق بیفتد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =