براساس اعلام معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آسیب های شغلی در واحدهای تولیدی تا ۲۹ درصد و آسیب های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۲۹ درصدی آسیب‌های شغلی در واحدهای تولیدی

براساس این گزارش ، حوادث ساختمانی و معدنی بیشترین آمار تلفات نیروی کار را به خود اختصاص داده و بیشترین سهم آسیب دیدگان شغلی متعلق به فعالیت ساختمان است.

بر اساس برآوردها در سراسر دنیا، سالانه بیش از ۳۵۰ هزار مرگ و میر در محل کار و بیش از ۲۷۰ میلیون آسیب در محل کار رخ می دهد.

حاتم شاکرمی  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید: به همت همکاران بخش دولتی و خصوصی در دوره حاضر، آسیب های شغلی در واحدهای تولیدی تا ۲۹ درصد کاهش یافته است.

او همچنین از کاهش ۴۴ درصدی آسیب های شغلی منجر به فوت خبر داده و می گوید: باید به استانداردسازی شرایط محیط کار که تضمین کننده سلامت نیروی کار است توجه شود و اقدامات عملی در اصلاح آن صورت گیرد.

معاون وزیر کار با بیان اینکه روانشناسی شغلی می تواند به سلامت و بهره‌وری نیروی کار کمک کند، می گوید: مشاوره و روانشناسی شغلی باید موجب افزایش ایمنی، سلامت نیروی کار و کاهش آسیبهای شغلی شود تا انگیزه کاری، رضایت شغلی و رعایت مقررات سازمانی را افزایش دهد.

به گفته وی مدیریت سازمان ها و نهادها باید از جهت کنترل شرایط محیط کار و توجه به رضایت شغلی کارگر یا کارمند خود از طریق بکارگیری متخصصین روانشناسی شغلی و استفاده از روش های علمی، از آسیب های روحی و روانی جدی پیشگیری کنند.

یادآور می شود :‌ در بازرسی های انجام گرفته از کارگاه های مشمول قانون کار توسط اداره کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سال ۱۳۹۸ تعداد آسیب دیدگان شغلی ثبت شده مشمولین قانون کار، ۹۷۵۱ نفر حادثه بوده است. از کل آسیب دیدگان شغلی۷۲۶ مورد منجر به فوت شده و در بین فعالیت های اقتصادی، فعالیت "ساختمان" بیشترین سهم آسیب دیدگان شغلی منجر به فوت را به خود اختصاص داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =