شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۴هزار و ۷۶۴واحد افت کرد.

شاخص بورس ۴ هزار واحد افت کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۳میلیارد و ۲۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۶۹۶میلیارد تومان در بیش از ۲۶۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴هزار و ۷۶۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۷هزار و ۴۹۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج و فارس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، بانک پاسارگاد و لابراتور داروسازی دکتر عبیدی با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۲۳۹واحد، کل (هم‌وزن) ۸۳۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۵۴۴واحد، آزاد شناور ۳۰۴۱واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۹۶۱ و ۱۴۸۹۱ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴۹۵میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۵۰۰میلیارد تومان در ۷۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۳۶۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =