به دنبال انتشار خبر ورشکستگی بانک سیلورگیت، بودجه پیشنهاد دولت آمریکا که مشتمل بر افزایش مالیات بر برق مصرفی ماینرها است بار دیگر قیمت پیشتاز بازار کریپتو در مسیر ریزش قرار گرفت.

قوهای سیاه در آسمان کریپتو به پرواز درآمدند

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در هفته گذشته که بانک سیلورگیت به عنوان بانک حامی فعالیت های کریپتویی از اقدام برای ورشکستگی فصل ۱۱ خبر داده بود التهاب در بازار کریپتو افزایش یافت و سردرگمی، احساس غالب این بازار شد.

اما هنوز نگرانی از پرواز این قوی سیاه در بازار کریپتو تمام نشده که گزارش بودجه دولت آمریکا، بر کاهش قدرت بازار کریپتو افزود و بیت کوین را در مسیر ریزش قرار داد. به دنبال این اتفاق، شاخص ترس و طمع در بازار کریپتو به شدت سقوط کرد و ترس بر بازار غالب شد.

به دنبال انتشار گزارش بودجه دولت آمریکا در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۳ که از افزایش عوارض ۳۰ درصد مالیات بر برق مصرفی ماینرهای استخراج کریپتو حکایت داشت بیت کوین در سرازیری قیمت قرار گرفت. در این گزارش، تمام شرکت‌های تملیکی و استیجاری، مشمول قانون افزایش ۳۰ درصدی هزینه برق مورد استفاده برای استخراج هر گونه دارایی دیجیتال اعلام شده‌اند. همچنین استخراج کنندگان دارایی های دیجیتال موظف شده اند نوع، میزان و ارزش برق مصرفی را اعلام کنند.

هدف از اجرای این قانون، کاهش فعالیت های حوزه کریپتو اعلام شده است.

قرار است این قانون به صورت پلکانی از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ اجرایی شود و در مدت زمان سه سال به ۳۰ درصد برسد، یعنی سالانه ۱۰ درصد به میزان سال گذشته افزوده خواهدشد.

انتشار این خبر ، موجب کاهش ۶ درصدی قیمت بیت کوین در ساعاتی از روز ۱۰ مارس شد به گونه‌ای که پایین‌ترین قیمت ۷ هفته گذشته را تجربه کرد.

در لحظه انتشار خبر، قیمت بیت کوین در محدوده ۱۹ هزار و ۹۹۰ دلار اعلام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =