در همایش بنگاه؛ فناوری و رشد اقتصادی توافق‌نامه‌ای به ارزش ۴ هزار میلیارد تومانی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برای حمایت از فناوری‌های الویت‌دار به امضا رسید.

توافق ۴ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از فناوری

به گزارش کارآفرین نیوز، در همایش بنگاه؛ فناوری و رشد اقتصادی چند تفاهم‌نامه و توافق‌نامه بین بخش‌های مختلف به امضا رسید.

یکی از مهم‌ترین توافقاتی که در این مراسم انجام شد، امضای توافق‌نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بود. در این توافق‌نامه یک لایه از تفاهم عملیاتی‌تر شده و وزارت صمت و معاونت علمی ریاست جمهوری متعهد می‌شوند که ۴ هزار میلیارد تومان در شراکت‌های فناوری تسهیم منابع کنند.

این منابع صرفا نقدی نیست و می‌تواند در قالب اعتبار مالیاتی یا معافیت‌های دولتی ارائه شود، این توافق ۴ هزار میلیارد تومانی برای فناوری‌های الویت‌دار و گلوگاهی خواهد بود.

علاوه بر این توافق‌نامه، تفاهمنامه برای حمایت از آموزش هدفمند با محوریت اشتغال‌پذیری و مهارت‌افزایی دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات، مشارکت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاهی کشور در توسعه کنسرسیوم‌های علمی و صنعتی به امضا رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =