تولید آلومینیوم جهان طی سال ۲۰۲۲ میلادی به ۶۹ میلیون تن افزایش یافت؛ چین در صدر جدول تولیدکنندگان قرار دارد.

تولید آلومینیوم جهان به ۶۹ میلیون تن افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس گزارش سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا(USGS) میزان تولید جهانی آلومینیوم از ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۶۹ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ میلادی افزایش یافت. این در حالی است که میزان ظرفیت تولید این محصول تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی به ۷۷ میلیون تن ارتقا یافت.

چین با تولید ۴۰ میلیون تن آلومینیوم و ظرفیت تولید سالانه ۴۴ میلیون تن از این محصول در سال ۲۰۲۲ میلادی توانست همچنان به عنوان صدرنشین بی‌رقیب تولید آلومینیوم جهان باقی بماند. میزان تولید این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و میزان ظرفیت تولید نیز ۴۲ میلیون و ۳۰۰هزار تن اعلام شده بود.

طی مدت مذکور، هند با تولید ۴ میلیون تن و روسیه با تولید ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آلومینیوم در رتبه‌های دوم و سوم تولید این محصول در جهان قرار گرفتند. این در حالی است که میزان ظرفیت سالانه تولید آلومینیوم این کشورها در سال ۲۰۲۲ میلادی به ترتیب ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن و ۴ میلیون تن اعلام شده است.

همچنین کانادا و امارات متحده عربی به ترتیب با تولید ۳ میلیون تن و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و نیز ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن آلومینیوم به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم جهان ایستادند.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا پیش‌بینی کرده، میزان ذخایر بوکسیت جهان حدود ۵۵ تا ۷۵ میلیارد تن است که این میزان برای پاسخگویی به نیاز آینده صنعت آلومینیوم کافی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =