شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۵هزار و ۵۹۱ واحد دیگر افت کرد.

بزرگترین افت بورسِ ۱۴۰۰ به ثبت رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴میلیارد و ۷۳۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۳۵۲میلیارد تومان در بیش از ۲۰۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۵هزار و ۵۹۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۵۱هزار و ۸۷۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان کیش، فرآوری معدنی اپال کانی پارس و نورد آلومینیوم با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۹۵۵واحد، کل (هم‌وزن) ۱۲۰۷واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۸۴واحد، آزاد شناور ۱۷۶۶۱واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۳۲۶۲ و ۲۵۱۴۱ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۶۵۰میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان در ۶۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۳۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۲۲۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌ تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =