ریزش شدید دوج کوین باعث افزایش فشار فروش بسیاری از رمزارزهای دیگر شد.

تردید در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اقبال کسب و کارها به ارزهای دیجیتالی کماکان رو به افزایش است. نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته توسط مسترکارد نشان می دهد که ۴۰ درصد مشتریان این شرکت مایلند تا در کسب و کارهای خود از ظرفیت ارزهای دیجیتالی بهره ببرند. این میزان به ویژه در بین مدیران جوان تر قابل توجه بوده و ۷۷ درصد آن ها در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کار خود ابراز تمایل کرده اند.  

در ادامه روند پذیرش ارزهای دیجیتالی توسط کشورهای مختلف، آلمان از یکم ژوئیه(تیر) به مدیران صندوق های سرمایه گذاری اجازه خواهد داد تا حداکثر ۲۰ درصد دارایی های سبد خود را در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. آلمان یکی از بزرگ ترین بازارهای مالی اروپا است اما تاکنون رویکرد محتاط تری در قبال ارزهای دیجیتالی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر لوکزامبورگ و سوییس داشته است. معامله گران امیدوارند سایر کشورهای اروپایی نیز به زودی رویکردهای مشابهی اتخاذ کنند.  

هرچند که ارزهای دیجیتالی کماکان در حال ثبت رکوردهای جدیدی هستند اما اندرو بیلی- رییس بانک مرکزی انگلیس که یکی از منتقدان سرسخت آن ها نیز محسوب می شود کماکان معتقد است رمزارزها  هیچ ارزش ذاتی ندارند.

بیلی با بیان اینکه سقوط آزاد قیمت رمزارزها کاملا محتمل است، گفت: توصیه من به سرمایه گذاران این است که اگر می خواهند جایی سرمایه گذاری کنند و سرمایه های خود را به نابودی بکشانند ، به سراغ ارزهای دیجیتال بروند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۴۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۷۷ درصد کاهش یافته است .

در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی آمریکا)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

نام قیمت درصد تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۵۷ هزار و ۶۱۹.۹۳ ۰.۹۴ درصد کاهش ۰.۶۹ درصد افزایش
اتریوم ۳۹۳۹.۱۲ ۳.۷۷ درصد افزایش ۳۱.۹۶ درصد افزایش
بایننس کوین ۶۶۳.۱۷ ۲.۳۹ درصد افزایش ۶.۳۵ درصد افزایش
دوج کوین ۰.۴۹۰ ۲۵.۲۶ درصد کاهش ۲۸.۱۹ درصد افزایش
کاردانو ۱.۸۱ ۱۴.۴۴ درصد کاهش ۳۴.۷۲ درصد افزایش
تتر ۱.۰۰ ۰.۰۳ درصد افزایش ۰.۰۲ درصد کاهش
ریپل ۱.۵۱ ۵.۱۸ درصد کاهش ۳.۹۱ درصد کاهش
پولکا دوت ۳۹.۶۷ ۰.۸۹ درصد کاهش ۸.۸۵ درصد افزایش
بیت کوین کش ۱۳۲۹.۲۵ ۵.۳۱ درصد کاهش ۳۵.۶۲ درصد افزایش
لایت کوین ۳۶۰.۰۸ ۴.۳۶ درصد افزایش ۳۳.۳۲ درصد افزایش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =