مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت بیش‌ از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به زنان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این بانک توجه ویژه‌ای به حمایت از اشتغال بانوان و بسترسازی برای نقش‌آفرینی آنان در تعالی اقتصاد کشور دارد.

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به زنان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا؛ تعاونی‌های زنان کارآفرین در رشد اقتصاد و افزایش تولید و درآمد نقش موثری دارند و حمایت مالی از آنها می‌تواند بستر توسعه مشارکت‌های جمعی، افزایش تولیدات داخلی و اشتغالزایی را در کشور فراهم کند.

تعاونی‌ها، واحدهای کوچک اقتصادی هستند که در تولید ملی، اشتغال‌زایی، کارآفرینی و افزایش تولید ناخالص داخلی سهم بسزایی دارند و می‌توانند تاب‌آوری خوبی در بحران‌های اقتصادی داشته باشند.

در طول یک دهه گذشته تعاونی‌های بسیاری با عنوان تعاونی زنان در کشور تاسیس و با اقبال خوبی همراه شدند. با توجه به تحولات سریع اجتماعی - اقتصادی در سطح جهانی و ملی و مطرح شدن موضوع مشارکت زنان، نقش تعاونی‌ها در توانمندسازی زنان بارزتر شده است. این تشکل‌های مردمی با افزایش توانمندی‌های زنان، سبب قدرت‌بخشی آنان جهت ایفای نقش برجسته‌تر در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های اجتماعی می‌شوند. با این وصف، بخش تعاون از طریق تقویت فرهنگ مشارکت مردمی، زمینه مناسب برای اشتغال زنان فراهم کرده است.

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به زنان

محمد شیخ‌حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت بیش‌ از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به زنان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: سایر تسهیلات پرداختی به بانوان در سال گذشته ۵۴۰۰ میلیارد تومان بوده است و امسال تلاش می‌کنیم با هدف‌گذاری کمک به رشد تولید این پرداخت‌ها صورت گیرد.

وی افزود: در حالی که رشد منابع در نظام بانکی ۲۵ درصد بوده است، رشد منابع در بانک توسعه تعاون بیش از ۳۳ درصد و رشد منابع ارزان‌قیمت ۴۸ درصد بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون، تعیین سیاست‌ها، اهداف، روش‌ها و الگوهای مناسب جهت اجرای برنامه‌های حمایتی و تشویقی را مهم‌ترین وظایف محوری در زمینه توسعه کارآفرینی زنان و ایجاد اشتغال مناسب برای زنان دانست و ادامه داد: بانک توسعه تعاون توجه ویژه‌ای به حمایت از اشتغال بانوان و بسترسازی برای نقش‌آفرینی آنان در تعالی اقتصاد کشور دارد و در سال گذشته مشوقی برای تعاونی‌های زنان کارآفرین بوده است.

به گفته شیخ حسنی، تعاونی های زنان کارآفرین بستر و اهرمی مناسب برای توسعه اقتصادی و افزایش تولید و درآمد به شمار می روند.

بر این اساس، کارشناسان اشتغالزایی در سطوح محلی، جلوگیری از افزایش قیمت محصولات و خدمات و کاهش هزینه‌های تولید را از جمله اثرات توسعه کارآفرینی در تعاونی‌های زنان عنوان می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.