رئیس قوه قضاییه در بازدید از «صنایع غذایی کیوان» شهر همدان، برای راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی یک ماه مهلت تعیین کرد و گفت: اگر مالک به اجرای قانون تن ندهد باید از طریق قانون خلع ید شود.

مهلت ۳۰ روزه رئیس دستگاه  قضا به یک واحد تولیدی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام  «سیدابراهیم رئیسی»  در جریان سفر به استان همدان در بازدید از صنایع غذایی کیوان، اظهار داشت: توقف تولید در کارخانه‌های کشور برای هیچ فردی قابل قبول و خوشایند نیست و این کارخانه در صورت مدیریت صحیح می‌توانست به جای ۵۰ کارگر ۵۰۰ نفر را مشغول به کار کند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: صنایع غذایی کیوان باید از حالت تعطیلی خارج شود و تجهیزات و دستگاه های این واحد تولیدی نیز به خوبی حفظ و نگهداری شود.  

او افزود: کاهش تدریجی تعداد کارگران و فرسوده شدن تجهیزات این واحد تولیدی ممکن است منجر به تعطیلی کامل آن شود و از این رو احیای آن به هر شیوه ای باید در اولویت قرار گیرد.

رئیسی با بیان اینکه مالک به هیچ عنوان حق تعطیلی این واحد تولیدی را ندارد تاکید کرد: یکی از شروط واگذاری‌ در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ایجاد رونق تولید، افزایش اشتغال و بهبود کیفیت محصولات است و مالک این کارخانه باید در دادگستری حاضر شده و پاسخگوی بیکاری کارگران و توقف تولید باشد.مهلت ۳۰ روزه رئیس دستگاه  قضا به یک واحد تولیدی

وی همچنین گفت: چنانچه مالک فعلی آماده راه اندازی دوباره کارخانه باشد از نظر ما مانعی نیست وگرنه موضوع را از طریق وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی دنبال می کنیم تا به شیوه قانونی خلع ید شود.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: حداکثر ظرف مدت یک ماه، خطوط تولید صنایع غذایی کیوان باید راه اندازی شود و استاندار و رئیس کل دادگستری همدان در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان ظرف ۱۰ روز آینده، از مسئولین مربوطه دعوت کرده و سخنان و مشکلات آنها را بشنوند و در صورت لزوم در تهران پیگیری می کنیم.  

 شایان ذکر است، صنایع غذایی کیوان که روند تولید در آن متوقف شده یکی از کارخانجات برند کشور در حوزه تولید محصولات غذایی است که در جریان خصوصی سازی به دلیل مشکلات مالی به حالت نیمه تعطیل درآمده است.  

 حجت الاسلام  «سیدابراهیم رییسی» رییس قوه قضاییه(دیروز یکشنبه) در بیست و ششمین سفر استانی خود برای انجام سفری یک روزه وارد فرودگاه همدان شد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =