تعداد ۷۵میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان، چهارشنبه این هفته به‌ عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد "فگستر" در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

رونمایی از نخستین عرضه اولیه ۱۴۰۰، چهارشنبه در فرابورس

به گزارش کارآفرین نیوز، این میزان سهام در محدوده قیمتی ۵۶۱۷ تا ۶۱۷۹ تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۳۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک سپه و متعهدین خرید نیز شرکت تامین سرمایه امید به میزان ۳۳.۳۳ درصد و شرکت کارگزاری بانک سپه به میزان ۱۶.۶۷ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

 تعداد ۷۵میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در حالی چهارشنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۵۵میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۱۰میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

 بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

 شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان به منظور تولید دو هزار تن ورق روی از سال ۸۶ آغاز به کار کرد و توانست طی مدت ۶ سال پروانه بهره برداری را ارتقا و مجوز تولید سالانه ۶ هزار تن شمش روی را کسب کند.

 موضوع اصلی فعالیت این شرکت تولید ورق و شمش روی است و عمده تامین کنندگان مواد اولیه اصلی شرکت زرین معدن آسیا به عنوان سهامدار عمده و شرکت های تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، کیمیای زنجان گستران و تهیه و تولید مواد معدنی ایران هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =