۵۲ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ای و تسهیلات سرمایه در گردش برای حمایت از تولید و صنعت چای داخلی در سال ۹۹ در اختیار کشاورزان و کارخانجات فرآوری چای قرار گرفت.

۵۲ میلیارد تومان وام به چایکاران و کارخانجات پرداخت شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان چای کشور گفت: در سال ۹۹ مبلغ ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ای به چایکاران و کارخانجات فرآوری چای پرداخت شد.

حبیب جهانساز افزود: در قالب تسهیلات سرمایه در گردش برای خرید نهاده‌ها و مواردی از این دست، به ازای هر هکتار ۳ میلیون تومان از طریق صندوق تخصصی چای در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: برای عملیاتی همچون انواع هرس، کف بری، احیای باغات رها شده، تأمین ماشین آلات کشاورزی و استقرار سیستم‌های آبیاری تحت فشار نیز تسهیلات سرمایه‌ای با نرخ کارمزد ۴ درصد و با دوره بازپرداخت چهار ساله به چای‌کاران پرداخت شد.

جهانساز افزود: به منظور بهسازی و برندسازی کارخانجات چای نیز تسهیلات با نرخ کارمزد ۷ درصد و دوره بازپرداخت چهار ساله تخصیص یافت. از ۱۶۵ کارخانه چای فعال، ۱۱۰ کارخانه عضو صندوق تخصصی چای هستند.

رئیس سازمان چای کشور گفت: برای اصلاح و همچنین احیای باغات رها شده، برنامه پنج ساله تدوین کرده ایم که اجرای آن نیاز به منابع مالی دارد.

وی با بیان این که ۶ هزار هکتار باغ چای در کشور رها شده است، بر بازگشت این اراضی به چرخه تولید تاکید کرد.

۵۲ میلیارد تومان وام به چایکاران و کارخانجات پرداخت شد

به گفته وی، در صورت تصویب برنامه پنج ساله اصلاح و احیای باغات رها شده و تأمین منابع مالی ارزان قیمت با دوره تنفس برای بازپرداخت، هر سال ۱۷۰۰ تا دو هزار هکتار از باغات چای رها شده به چرخه تولید باز می‌گردد.

رئیس سازمان چای کشور این نکته را نیز یادآور شد که عملیاتی همچون احیا، هرس و جوان سازی باغات چای حداقل سالانه به ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان تزریق منابع مالی نیاز دارد.

وی در مورد کشت قراردادی در حوزه تولید چای کشور نیز افزود:‌ کشاورزی قراردادی و توسعه زنجیره‌های تولید از اولویت‌های ما است و با توجه به این که باغات چای به نحوی با کارخانجات فرآوری چای وصل و در ارتباط هستند، از این رو زمینه کشت قراردادی فراهم است.

جهانساز مصرف سالانه چای خشک در کشور را سالانه حدود ۸۰ هزار تن عنوان کرد و گفت:‌سرانه مصرف به ازای هر فرد در سال، یک کیلوگرم چای خشک است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه متوسط عملکرد تولید برگ سبز چای در باغات کشور را ۷ تن در هکتار است ٰ‌، افزود: ۴ تا ۶ هزار تن از چای خشک تولید داخل، مصرف صادراتی دارد و با این حال اولویت تولید، تأمین نیاز مصرف داخلی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =