رییس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق ایران با بیان اینکه ،‌ شرکت‌های نوآور و استارتاپ ها قابلیت خوبی برای صادرات دارند ، افزود:‌ ایجاد ارتباط دو طرفه با دیگر کشورها وظیفه مراکز شتاب‌دهنده است.

استارتاپ ها قابلیت خوبی برای صادرات دارند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از مرکز نوآوری و شتاب‌دهی صادرات اتاق ایران، «افشین کلاهی» در نشست هم‌اندیشی بررسی راهکارهای توسعه و گسترش صادرات به جمهوری داغستان روسیه با تاکید بر اینکه در حوزه فناوری، محصولات و خدمات نوآورانه‌ای در کشور وجود دارد، افزود: باید افزایش عرضه این محصولات را در دستور کار داشته باشیم که با همکاری کشورهای اطراف با اشتراکات فرهنگی میسر است و داغستان می‌تواند به عنوان یکی از این مناطق مطرح باشد.

کلاهی اظهار داشت: ایجاد پایگاه‌های صادراتی، نمایشگاه دائمی شرکت‌های دانش‌بنیان در دیگر کشورها، کاهش هزینه‌های حمل و نقل و ارتباطات بین‌المللی در برنامه‌های این مرکز قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد همکاری با جمهوری داغستان ادامه یابد و تصریح‌کرد: شناسایی پتانسیل شرکت‌های فعال و معرفی آنها به کشور داغستان بسته به نیاز منطقه و جذب حمایت‌ها، کاری است که باید انجام دهیم و می تواند تجربه موفقی باشد.

داغستان دروازه تجارت با روسیه است

در این نشست،  «علی‌اُف» نماینده رسمی جمهوری خودمختار داغستان در ایران گفت: در کشور روسیه بازارها و نیازهایی وجود دارد و از این رو، آمادگی پذیرش کالا و خدمات ایرانی فراهم شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌هایی برای معرفی محصولات ایرانی، فرآیند همکاری‌ها را تسهیل می‌کند و با وجود سختی‌های ناشی از شیوع کرونا امکان تغییرات در تجارت وجود خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه داغستان دروازه تجارت با روسیه است، تصریح‌کرد: برای صادرات محصولات به این کشور، داغستان منطقه‌ای استراتژیک محسوب می‌شود و شرایط تجارت از این طریق فراهم است.

 علی‌اف افزود:‌ با برپایی نمایشگاه دائمی در روسیه می‌توان از کسب‌وکارها و فعالان اقتصادی در زمینه معرفی‌ محصولات، مباحث مالی و حقوقی حمایت کرد که برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.