معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ از آغاز طرح پایش و ارزیابی مصرف برق سازمان‌ها و ادارات پایتخت خبر داد.

ارزیابی مصرف برق ادارات آغاز شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حمیدرضا منصوری گفت: با هدف رصد و پایش میزان برق مصرفی در پیک تابستان این طرح از روز پانزدهم اردیبهشت ماه جاری با اعزام ۲۵۰ گروه ارزیاب که به صورت روزانه به این سازمان ها مراجعه می کنند، آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این طرح که به منظور کنترل پیک بار و رعایت الگوی مصرف برق سازمان ها، بانک ها، شهرداری ها و هم چنین موسسه های غیر دولتی در حال اجرا است، میزان برق مصرفی این اداره ها به صورت هوشمند از راه دور قرائت و محاسبه شده و هم چنین با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء (IOT) سیستم های سرمایشی آن ها از راه دور کنترل و در صورت تجاوز از مصرف تعیین شده و عدم کاهش مصرف نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بر اساس دستور العمل ابلاغی وزارت نیرو، این شرکت به طور جدی اقدام به قطع برق آن ها خواهد کرد.

منصوری  توجه ویژه همه مشترکان برق پایتخت به اهمیت کاهش مصرف برق در ساعت پیک را خواستار شد و خاطر نشان ساخت: با توجه به این که مدیریت مصرف برق از مهم ترین اولویت های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در فصل تابستان است، ضروری است همه سازمان های اجرایی الگوی صحیح مدیریت مصرف از قبیل استفاده حداکثری از نور طبیعی و افزایش دمای سیستم های سرمایشی را در دستور کار خود قرار دهند.

پیشتر سخنگوی صنعت برق در این باره گفته بود : براساس ابلاغیه وزارت نیرو که به شرکت‌های تابعه ارسال شده است،  شرکت‌ها باید مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش دهند.

وی، این اقدام را الگویی برای سایر شرکت و نهادهای دولتی دانست که می‌تواند به صورت گسترده مورد توجه و اجرا قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.