نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی به بخش خصوصی کاملاً غیرقانونی است.

نماینده مجلس:‌ واگذاری سازمان تعاون روستایی به بخش خصوصی غیرقانونی است

به‌ گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سازمان تعاون روستایی، جلال محمودزاده اظهار داشت: مصوبه هیات دولت مبنی بر انحلال تعاون روستایی را در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرده‌ایم و اکثر نمایندگان با آن مخالف هستند؛ لذا طرحی را پیشنهاد دادیم تا مشکلات تعاونی‌های روستایی را بررسی و برای رفع آن‌ها تلاش کنیم.

وی همچنین تدوین قانونی مدون برای تعاونی ها را مورد توجه قرار داد و گفت :‌ با تصویب این قانون شعارهای امسال نیز بهتر عملیاتی می شود.

پیش از این، سازمان خصوصی سازی طی اطلاعیه ای واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی را برآمده از وظایف دولت در عمل به تکالیف مقرر در سیاست های ابلاغی قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و در راستای بهبود فضای کسب و کار در کشور خوانده بود.

بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی، به جز وظایف مندرج در بندهای (۳)، (۲۷) و (۲۸) ماده (۳) اساسنامه شرکت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که عملاً توسط این شرکت اجرا نمی‌شوند، سایر وظایف شرکت موصوف (شامل ۳۱ مورد) فعالیت های اقتصادی است توسط بخش غیردولتی نیز قابل انجام است لذا عدم واگذاری آنها به بخش خصوصی با اهداف و سیاست های قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی مغایر است.

همچنین اتحادیه های تعاونی روستایی و تشکل های بخش کشاورزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کردند: با مصوبه هیات وزیران مبنی بر حذف یا واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور مخالف هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.